Zázračné psyllium  – jaké má účinky a proč jej užívat pravidelně 

Při problémech s trávením nám nikdy není moc do smíchu. Máte problémy s vyprazdňováním a každý den jsou pro vás muka? Vsaďte na přírodní psyllium.

Zázračné psyllium – jaké má účinky a proč jej užívat pravidelně

Problémy s trávením a zažíváním nám umí pěkně znepříjemnit život. Lidé často trpí na zácpy opakovaně a tento problém se nevyhýbá ani dětem. Řešit tyto obtíže za pomocí projímadel je ale holý nesmysl, protože pak mohou být problémy ještě rozsáhlejší a ve většině případů si tělo na účinky projímadel zvykne a potom už bez nich v podstatě nemůže fungovat. Existuje ale i jiné a mnohem šetrnější řešení.

pexels-photo-1117493 (1)

Jitrocel vejčitý

Psyllium tablety Nakliceno jsou skvělým řešením. Jitrocel vejčitý neboli psyllium představuje skvělé řešení všech problémů e zažíváním a vyprazdňováním. Obecně se využívá při problémech se zácpou a málokdo už ví, že vlastně funguje i obráceně, ano dá se použít, i když vás zastihne průjem. Skvělou vlastností této přírodní formy vlákniny je to, že na sebe umí navázat vodu a mnohonásobně tak zvětšuje svůj objem, tím se ve střevech lépe rozpohybuje obsah a snadněji se nám vyprazdňuje. Na oba problémy se dá použít psyllium a nikdy nešlápnete vedle.

Jitrocel vejčitý je skvělý i při hubnutí, díky tomu, že zvětšuje svůj objem, navozuje dokonale pocit sytosti. Když si jej tak dáte například ráno, nebude vás během dopoledne přepadat vlčí hlad a snadněji se vám bude hubnout. Navíc i během hubnutí je příjem vlákniny velmi důležitý. Většinou si totiž nikdo z nás příjem vlákniny moc nehlídá a výsledkem jsou nejčastěji právě potíže se zácpou. I chronickou zácpu ale můžete rozehnat právě psylliem. Pomoci může i malým dětem, ovšem pozor, těm vždy dávejte pouze poloviční dávku, než dospělým. Také nezapomeňte, že je nutné jej zapít hodně vodou.

pexels-photo-1153369

Co ještě umí

A není to ani zdaleka všechno, co umí. Pravidelnou konzumací psyllia si zajistíte perfektní fungování nejen střev, ale i celého organismu. Z potravy už budete vstřebávat jen to, co potřebujete a zbytek nežádoucích látek poputuje z těla pryč. Jeho užívání se také podílí na udržení správné hladiny cholesterolu v krvi a docílíte toho, že se vám tuky nebudou ukládat tam, kde nepotřebujete. Nejde tak pouze o správné fungování zažívacího ústrojí.

Důležitá je pravidelnost, ideálně jej užívejte jednou nebo dvakrát denně, nejlépe ráno na lačno. Lépe už den nastartovat ani nemůžete.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.