Začněte konečně hubnout

Je hubnutí něco, o co se pokoušíte již dlouhé měsíce, avšak neúspěšně? Nezoufejte, nikdy není pozdě začít znova, a tentokrát líp. Stačí jen vědět, jak vlastně na to, jak předejít jistým chybám a jak zkrátka zůstat na své cestě. Skvělou novinkou je ketonová dieta, která vám může pomoci zatočit s přebývajícími kily navíc. Je to poměrně šetrná, avšak radikální dieta, která vás během krátkého časového úseku zbaví velké části tukových zásob, o které nestojíte.mrkev, maliny, ořechy
 
Ketonová dieta se skládá ze tří základních fází, nezávisle na tom, jakou variantu si zvolíte. Tyto tři části se navzájem liší tím, co během nich jíte, jak vypadá skladba vašeho jídelníčku.
1)      Kompletní náhrada klasických jídel za bílkovinná – v první fází budete všechna svá běžná jídla nahrazovat jídly vysoce proteinovými. Během prvních dvou až tří dní se dostanete do takzvané ketózy, kdy vaše tělo začne čerpat energii z uložených tuků. V této fázi dochází k nejrapidnějšímu úbytku hmotnosti.
2)      Fáze předcházející jojo efektu – tuto fázi rozhodně nepřeskakujte, představuje totiž jakýsi stabilizační krok, kdy vašemu tělu povolí si zvyknout už i na klasická jídla. Kdybyste ji vynechali, dostavil by se vlivem vyplavování velkého množství inzulinu jojo efekt, kterého se tolik obáváte.
3)      Pozvolný návrat k běžnému jídelníčku – začnete nahrazovat 1-2 proteinová jídla za ta klasická, běžná. Jídla by měla být samozřejmě zdravá a chutná, nemělo by se jednat o prohřešky.štíhlé břicho
 
Benefity, které si zamilujete
Během ketonové diety na vás čeká spousta pozitivních vedlejších efektů. Nejenom, že vám začne postupně mizet tuková zásoba, také se budete cítit dobře, zdravě, budete mít dobrou náladu a užívat si každý den naplno. Nebudete strádat, nebudete mít chuť hřešit, sladké nebo slané chuťovky pro vás budou takzvaně sprosté slovo, nebudete to zkrátka potřebovat. Nemluvě o zdravotních benefitech, bude se vám detoxikovat zažívání, dost možná vám také o něco klesne krevní hladina špatného cholesterolu.

4/5 - (2 votes)