V čem se chybuje?

V dnešní době jsme pomalu na každém kroku obklopeni něčím, co bylo vytištěno. Co chvíli nám zkříží cestu nějaký ten plakát nebo bilboard, každou chvíli na nás někde číhá nějaký dokument, formulář nebo smlouva, leckdy jsou nám představovány fotografie, a kdo ví, co všechno ještě. A aby to vše existovalo, musí být mezi námi lidé, kteří se věnují tisku. Tedy mají nějakou tu tiskárnu a vše ostatní, co k ní náleží.

noviny na stole

A mezi takové lidi se můžeme kdykoliv zařadit i my, máme-li tu touhu nebo potřebu. Stačí si jenom sehnat vybavení a začít.

Jenže pokud začneme, nejednou zjistíme, že těm ostatním třeba nesaháme ani po kotníky. Že oni mají výtvory krásné, zřetelné, nerozmazané, dokonale barevné, prostě radost pohledět, zatímco my… Hanba mluvit.

Jak jenom je tohle možné? Podobnou otázku si v takovém okamžiku pokládá kdekdo. Ovšem mnohý z nás nezná odpověď. A pokud je tomu tak, dotyčný často své snahy vzdá. Nebo sice tiskne i nadále, ovšem kvalita v průběhu jeho činnosti nevzrůstá, spíše právě naopak. Jeho díla pak nikoho nenadchnou, ba možná nechávají všechny chladnými, jsou pro ostudu.
výtisk novin

Ovšem znalí lidé dobře vědí, proč je tomu právě tak. Vědí, že je na vině buď nekvalitní tiskárna, nebo obdobně nekvalitní náplň do ní. A zejména v náplních nejednou vězí onen pověstný zakopaný pes.

Ne každá cartridge, ne každý toner či inkoust jsou totiž tak kvalitní jako dejme tomu Canon Pixma mg3650 toner. Ne každá náplň pochází od renomovaného výrobce se skvělou pověstí, který garantuje jakost své produkce.

Jsou tu totiž i výrobky nejistého původu, neznámé značky a z toho pramenící nejistoty i co se kvality týká. A pokud si člověk vybere něco takového druhořadého, nemůže si dělat iluze o výsledku. Taková pochybná náplň ani neslibuje kvalitu tisku, ani nevydrží tak dlouho jako známá konkurence, ba může i poškozovat tiskárnu.

A proto by měl každý sázet jen na kvalitní náplně. Vyplatí se mu to.

1/5 - (1 vote)