Stavíme pergolu

V podstatě se jedná o tradiční zahradní prvek, který nám má poskytnout nejen příjemné posezení mimo dům, ale zároveň se může stát i vhodným doplňkem, kde se budeme setkávat s přáteli a pořádat různé akce. Například grilovaní, oslavy a to všechno v přírodě, která nám poskytne i dostatek romantických chvilek. Nic méně musíme mít při stavbě na paměti, že tento jedinečný relaxační koutek by neměl vyčnívat z designu a také mu udělá dobře správné umístění. Hodně bude záležet i na volném prostoru, který můžeme poskytnout. Můžeme ji pak napojit na dům a tím si zvětšit náš prostor na bydlení, nebo ji zkrátka posadit do centra zeleně. Všechno záleží na vkusu a možnostech. Podle toho budeme projektovat, jak bude samotná stavba vypadat, co zde budeme mít, jakou dekoraci sem umístíme a k čemu nám bude především sloužit.

pergola

Volíme materiál

Pokud máme vyhlídnutý prostor, tak by nám nemělo nic bránit ve stavbě. Otázkou je ještě, jaký si vybereme materiál. Asi nejvíce jsou k vidění dřevěné pergoly, kdy samozřejmě dřevo pěkně splyne s přírodou a prakticky z ní i vyšlo, tudíž je přirozené a také příjemné. Ale abychom se nepletli. Hliníkové pergoly se stávají stále více a více oblíbenější a není divu. Zřejmě hlavní roli bude hrát údržba a péče o samotný prvek. Dřevo vyžaduje nátěry a jeho životnost nemusí být tak dlouhá jako u samotného hliníku. To občas hovoří za vše, ne každý má totiž zájem věnovat více péče o majetek, než je nutností. Pak se samozřejmě upřednostní jiný materiál.

hliníková pergola

Proč zrovna hliníková pergola?

  1. Je bezúdržbová – prakticky jí nemusíme věnovat nějakou pozornost, jen tak čas od času jí stačí omýt a na to postačí hadice s vodou.
  2. Je stabilní a odolná svojí konstrukcí – hliník je sám o sobě velmi lehký materiál a tak nebude zatěžovat prostředí. I přes to stavba bude velmi odolná vůči povětrnostním podmínkám.
  3. Je bohatý výběr – v podstatě si podle volby můžeme vybrat vhodný styl a je lepší si rovnou uvědomit, jaké budeme chtít zastřešení pro dokonalý odpočinek.