Připravte se na problémy

Když se člověk ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě, může mu to zkazit náladu, ale dost možná to může mít i ještě daleko horší následky. Protože lidé jsou různí a kromě těch, s nimiž je každý rád, jsou tu i ti, o které nikdo ze slušné společnosti nestojí.

Existují i lidé, kteří dokážou nepříjemně lézt na nervy, existují ale i ti, kdo se snaží druhé při vhodné příležitosti připravit o nějaký ten majetek. A existují i tací, kdo mají sklony k násilí, a to nejednou takové, že před nimi není žádný člověk v bezpečí.

A pokud už se jednomu nepodaří zabránit takovému neblahému setkání s násilníkem, má vlastně na výběr jenom ze dvou možností.

 muž při treninku

–       Lze doufat, že to třeba skončí jenom pár fackami a v nejhorším případě v nemocnici, že to nebude mít fatální následky.

 

–       Lze si pořídit paralyzér.

 

Nevím jak vy, ale když se tak zaobírám těmito dvěma alternativami, připadá mi daleko sympatičtější ta druhá. Prostě proto, že dává člověku možnost z toho nějak „vybruslit“. Protože https://www.mecops.cz/co-je-paralyzer-/?
Paralyzér je ruční zbraň určená k sebeobraně, jež nemá smrtící ani destrukční účinky a je tak vlastně přímo nejefektivnějším prostředkem, jímž se lze proti agresorovi bránit. Protože se člověk ubrání a zároveň neriskuje, že by se později dlouho licitovalo o tom, nakolik byl ten který obranný zákrok přiměřený, došlo-li při něm u pachatele k újmě na zdraví či dokonce životě.

Paralyzér má pouze dva hroty, mezi nimiž probíhá elektrický proud. A pokud se těmito hroty dotkneme svého protivníka, dostane tento elektrickou ránu, jež na určitou dobu sníží jeho pohyblivost a vyvolá ztrátu rovnováhy a zmatenost.

Stačí-li to pro zklidnění pachatele, stačí jen půl sekundy k vyvolání intenzivní bolesti a k vylekání, po jedné až dvou sekundách přichází intenzivní bolest, křeče a ztráta rovnováhy, po třech sekundách je tu velmi intenzivní bolest, pád útočníka, zmatenost a dezorientace.
Stačí se případného útočníka jenom dotknout hroty a zmáčknout spoušťa dotyčný má pech. Není mu sice spáchána zase až tak strašná újma, ale ani tuto si nedá za rámeček.
silueta karatistky

A máte-li tak povinnost navštěvovat pochybná místa, nebo není vyloučeno, že byste se tam mohli ocitnout třeba i čirou náhodou, a je vám osmnáct a více let, pořiďte si takový paralyzér. Nejlépe nějaký kvalitní a funkční v cenové relaci od půldruhého tisíce korun, jenž je zaručeným prostředkem vaši sebeobrany.

Už se nebudete muset bát.

Připravte se na problémy
4.2 (84%)5