Jak vytvořit tu nejkrásnější dekoraci pro útulný domov nejenom na letní období

Střídání ročního období s sebou přináší kormě změny počasí i úžasné proměny přírody. Pokud také milujete léto, pak jste jistě v těchto dnech ve svém živlu a už honem přemýšlíte, jak byste mohla dostat léto i k vám domů. Pokud na léto nenecháte dopustit, dekoraci můžete ponechat doma celý rok, alespoň vám bude připomínat ty horké dny plné slunce.

mušle

Letní dekorace vás naladí do pohody, zlepší pošmournou náladu a prozáří zamračené dny. A jaká dekorace vlastě patří k létu? Rozhodně to budou květiny. Barevné kvítky mohou zdobit ubrusy, ubrousky nebo prostírání, ale také lehké závěsy, přehozy nebo dokonce polštáře. Květinové vzory použijte na potahy u židlí či na povlečení.

Nesmíme zapomenout ani na svíčky s dekorem květin, které jsou nejenom velmi zdobné, ale dokážou krásně provonět váš byt. Čerstvé květiny naaranžujte do vázy a můžete je nakombinovat třeba s bílými kamínky nebo barevným pískem, které se dají sehnat v každém květinářství. Na stůl můžete dát skleněnou mísu s vodou, do níž naaranžujete kvítky růží promíchané s lístky. Vždy sáhněte raději po sklu, které působí daleko vzdušnějším dojmem než keramika nebo například porcelán.

květina

Zaměřte se na vůně

Kdy jindy než právě v létě by měl váš domov vonět svěžím vánkem a nezaměnitelnou atmosférou přímořských států – to jsou střípky, které nám ještě dlouho po návratu z dovolené zůstanou ve vzpomínkách. Pomocí dekorací, které jsou inspirované mořem a prosluněnou pláží, proměníte vaše fantazie ve skutečnost.

váza

Naladit se na moře můžete i jinak. Využijte modrou barvu, které můžete využít například na tapetách nebo na sedačce. Do vázy můžete také naaranžovat drobné úlovky z pláže, jako jsou mušličky, pestrobarevné kamínky ad.  Obrázky z dovolené zarámujte do rámečků s mořskou tématikou.

Jak vytvořit tu nejkrásnější dekoraci pro útulný domov nejenom na letní období
Ohodnoťte příspěvek